
Що таке аутсорсинг у логістиці
Аутсорсинг у логістиці передбачає делегування процесів транспортного забезпечення сторонньої організації. Залежно від характеру послуг третьою стороною можуть бути кілька окремих організацій.
Становлення аутсорсингу у сфері логістики
Актуальність логістичного аутсорсингу зростає у 80-х роках минулого століття. Попит на таку послугу виник у великих компаній, які виробляють товари масового споживання. Товаровиробники зіткнулися з проблемою: структура корпорацій була надто громіздкою і керувати такою компанією було складно.
Вирішенням ситуації стало роз’єднання виробничого та організаційного управління. Громіздкі на ті часи виробництва переключилися на відокремлену діяльність на умовах ліцензії з передачею прав стороннім компаніям. Основний акцент з того часу на управлінні бізнес-процесами. Власники компаній мають можливість розробляти удосконалені схеми організації корпоративних стратегій. Допомагає у цьому актуальний логістичний аутсорсинг.
У міру того, як тенденції до зниження витрат стали все активніше просуватися, використання аутсорсингу виходить за межі лише виробничих процесів. Вигоди від переходу компанії на логістичний аутсорсинг за грамотного впровадження в бізнес-цикли очевидні: зниження загальних витрат. Вдається оптимізувати логістичні ланцюжки у складних алгоритмах постачання.
Актуальність логістичного аутсорсингу та причини його популярності
Частина компаній продовжують вкладати ресурси та розвивати внутрішні відділи логістики. Витрачаються великі гроші на навчання персоналу та утримання колективу.
При цьому більшість бізнесів вдаються до послуг зовнішніх компаній. На їхню думку, аутсорсинг у складській логістиці є найрозумнішим варіантом вирішення поточних завдань.
Спільна співпраця допомагає налагодити логістичні процеси з максимальною продуктивністю. Допомагає отримати 100% результат аутсорсинг у логістиці. У деяких складних ситуаціях силами власного відділу не можна впоратися. Тому делегування логістичних процесів користується широкою популярністю серед власників бізнесу.
Ключовою перевагою використання посередницької схеми ведення логістичних процесів є загальне зниження витрат за бізнес-процеси.
Логістика на аутсорсингу, цілі та переваги
Аутсорсинг для бізнесу можна використовувати для різних цілей. Насамперед, він допомагає оптимізувати витрати на діяльність компанії, яка не є основною. Звернення до сторонньої організації підвищує якість логістики. Найбільшою затребуваністю послуга користується у сегменті електронної комерції.
Логістика на аутсорсингу: цілі та переваги:
- всі процеси забезпечуються компанією-провайдером, що гарантує якість та безпеку послуг
- керівництво компанії спрямовує вивільнений час на якісну організацію ключової діяльності
- більше уваги приділяється аналізу ринку та потребам споживачів
- загальне зниження витрат на логістику
- компанія легше адаптується в умовах ринку, що змінюється
- прискорення ключових циклів
Аутсорсинг у складській логістиці – це потужний інструмент, який обов’язково варто використовувати для розвитку та зміцнення вашого бізнесу.
Як свідчать дослідження, логістичні провайдери зацікавлені у розвитку та зростанні рентабельності компанії-замовника, ніж власний персонал. Пояснюється це тим, що виконавець приділяє увагу дрібниці. Складський аутсорсинг – сталий розвиток та мобільність вашого бізнесу. Повна відповідальність за прийняті рішення накладає зобов’язання та підвищує зацікавленість у успішній реалізації цілей замовника.
Як широко затребуваний аутсорсинг у складській логістиці
Серед усього спектру послуг, що надаються у сфері логістики, виділяються найбільш затребувані.
Послуги | Характеристика |
Транспортно-експедиційні | Транспортної послуги потребують компанії з функціонуючим відділом експедирування. Підготовка документів здійснюється власними силами, а від посередника потрібно лише вантажоперевезення. Але найчастіше користується попитом комплексна транспортно-експедиційна послуга. Вона полягає у повній координації процесу перевезення |
Митне оформлення | Робота з митними органами завжди є специфічною сферою діяльності. Для її здійснення потрібні підготовлені спеціалісти, які володіють поточною ситуацією у сфері митного права. Через досить високу вартість оплати праці фахівця з високою кваліфікацією, рідкісна компанія може дозволити собі мати його в штаті. До того ж у митних питаннях можуть виникати бюрократичні зволікання. У разі недотримання правил та термінів декларування вся відповідальність – фінансова та юридична – лежить на керівництві організації |
Послуги складу | Відкриття свого складу пов’язані з низкою витрат. Найбільшим пунктом витрат є купівля або оренда відповідного приміщення. Потрібно врахувати та витрати на придбання стелажного обладнання та спеціалізованої складської техніки. Аутсорсинг складської логістики – відповідне рішення |
Координування процесів: закупівля, упаковка, складське зберігання товарів | Послуга координації має попит серед компаній, що управляють великими торговими мережами з філіями в регіонах. Звернення до цієї послуги буде повністю економічно виправдане |
Комплексні послуги на аутсорсингу | Виконавцем є єдиний оператор логістичних послуг. В основному це великі провайдери з потужними ресурсами, здатні супроводжувати компанію-замовника по всьому ланцюжку бізнес-процесу. До замовлення комплексного обслуговування вдаються компанії зі складними багатоетапними схемами постачання |
Класифікація провайдерів на ринку України
Ринок логістичних операторів досить розвинений. Тому компанії-замовники можуть підібрати для себе відповідні умови співробітництва. У галузі аутсорсингу в логістиці прийнято використовувати професійну кваліфікацію щодо компетентності та спеціалізації оператора.
Група | Опис |
1PL | Провайдером виступає власник вантажу, виробник чи рітейлер. Усі питання організації логістики вирішуються усередині компанії самостійно. У той же час до цієї категорії можна віднести компанії, які надають поодинокі посередницькі послуги, наприклад послуги митного брокера. Враховуючи бурхливе зростання глобальної економіки, провайдери 1PL поступово зникають. |
2PL | Традиційний сервіс із обмеженим набором послуг. Посередництво в окремій ділянці ланцюга: оренда транспортних засобів (фури, залізничні вагони), менеджмент, транспортування, зберігання вантажів |
3PL | Компанії з цієї категорії можуть надавати посередництво в кількох або в цілому комплексі послуг:
До операторів 3PL відносяться кур’єрські та експедиторські служби, а також компанії, що здійснюють вантажоперевезення |
4PL | Підрядні компанії, які поєднують весь спектр послуг, необхідних для повного управління ланцюжками постачання. Вони виступають у ролі посередника між виробниками та їх партнерами. Передбачено великий ступінь участі у бізнес-процесах замовника. Співпраця починається з етапу проектування з наступним супроводом та управлінням всіма процесами клієнта. До провайдера переходить функція управління послугами 3PL-провайдерів, з якими замовник уклав контракт на надання послуг. При 4PL можливе забезпечення спеціалізованим програмним забезпеченням для одноманітності ведення процесів між усіма учасниками ланцюжків. Така співпраця допомагає отримати довготривалі результати та вийти на новий масштаб бізнесу. З цього випливає, наскільки доцільним є перехід компаній на логістичний аутсорсинг. |
5PL | Новий тип управління логістичними процесами передбачає керівництво усіма ланками. Він поєднує функції 4PL та доповнює їх сучасними цифровими послугами. Це дозволяє будувати мережевий бізнес, прикладом якого може служити Amazon |
Наскільки доцільним є перехід компанії на логістичний аутсорсинг
Керівник організації має вирішити, які функції логістики можна передати сторонній організації, які здійснювати через внутрішні відділи підприємства. Вважається, що найбільш оптимальне рішення – це поєднувати власну логістичну базу разом із аутсорсинговими схемами. В обох випадках важливо орієнтуватися на основну стратегію компанії, враховувати її мету. У будь-якому випадку складський аутсорсинг – сталий розвиток та мобільність вашого бізнесу.
- Розвиток внутрішніх ресурсів
Опрацювання власних схем всередині компанії дає важливі переваги:
- незалежність від зовнішнього впливу
- перспектива використання напрацьованого досвіду у вузькій ніші
- здатність надати спеціалізований сервіс, що точно орієнтований на потреби компанії
- суттєва економія коштів
- можливість здійснити розширення бізнесу
- Звернення до послуг підрядника
Використання зовнішніх ресурсів на відміну розвитку власних передбачає якісний, але завжди стандартний сервіс. Логістика на аутсорсингу: цілі та переваги для компанії-замовника:
- скорочення фінансових ризиків (посередник приймає на себе функції виконання операцій)
- зменшення витрат на транспортні витрати (придбання транспорту, ремонт, оплата праці спеціалістів транспортного відділу)
- приваблива пропозиція щодо співвідношення ціна-якість
- можливість приділити більше уваги на профільному напрямку компанії за рахунок вивільнення ресурсів, що йшли на логістику
Таким чином, передати повне ведення логістики на підрядника має сенс тоді, коли компанія потребує повного комплексу послуг.
Вигоди від переходу компанії на логістичний аутсорсинг
Найчастіше до повної передачі функцій вдаються компанії, які не мають можливості приділяти достатньо уваги та ресурсів на розвиток власного відділу логістики. Наскільки доцільним є перехід компанії на логістичний аутсорсинг? За комплексними послугами звертаються великі організації. Вони вважають за краще концентруватися на складних механізмах основної діяльності, що передбачає багатоетапні процеси. І в цьому випадку передача функцій на зовнішнє обслуговування повністю виправдана.
Основні вигоди від переходу компанії на логістичний аутсорсинг:
- знижуються витрати на розвиток
- концентрація на основній діяльності організації
- скорочується тривалість технологічних операцій
- зростає швидкість прийняття рішень щодо основної діяльності
- підвищується якість управління
- відповідність потоку завдань темпу їх виконання зі зростанням ефективності
- послуги на підряді виконуються з більш високою компетентністю
Звернення за послугами складського аутсорсингу призводить до стійкості у розвитку та мобільності вашого бізнесу.
Як вибрати логістичного оператора
У процесі ухвалення рішення, які послуги логістичного провайдера необхідні вашому бізнесу, варто спиратися на внутрішні можливості компанії. Насамперед, необхідно проаналізувати власні ресурси на організацію окремих процесів. Не зайвим буде врахувати стратегію розвитку бізнесу щодо перспектив розвитку. Чи розширюватиметься компанія або зосередиться на вузькій спеціалізації? Як часто здійснюватимуться постачання товарів та в яких обсягах? Враховуючи всі ці фактори, вдасться ухвалити виважене рішення щодо передачі функцій сторонній організації-посереднику.
Як вибрати надійного посередника та наскільки доцільний перехід компанії на логістичний аутсорсинг? Визначимо ключові критерії ефективності, на які варто спиратися.
- Цінова політика. Критерій ціни визначає вигоди переходу компаній на логістичний аутсорсинг. Помилково оцінювати ефективність провайдера за вартістю стандартного набору послуг. Серйозний оператор ніколи не даватиме готових фіксованих цін. Адже просто неможливо передбачити усі важливі деталі. Після підрахунків «середні» ціни можуть змінитися як у меншу, так і більшу сторону
- Швидкість виконання замовлення. Професійний підхід до організації логістичної діяльності передбачає дотримання нормативів за часом проведення найбільш поширених операцій.
- Точність формування замовлення. У цьому пункті кожен бізнес вирішує собі, який рівень точності прийнятний. Розбіжність може становити від 80 до 99%.
- Якість роботи. Очікування замовника в ідеалі мають співпадати з одержаним результатом. Гідний оператор прагне підвищувати рівень задоволеності клієнтів, що означає надавати якісний сервіс.
Основні логістичні тренди
В даний час на ринку переважають компанії 2PL та 3PL. Тенденції свідчать про розвиток спрямування 3PL. Пов’язано це із загальною глобалізацією економіки та попитом на якісні послуги. Актуальність логістичного аутсорсингу підштовхує зміцнювати свої позиції як окремих операторів. Відбувається об’єднання кількох провайдерів у так звані професійні спілки.
Зрештою, учасники ринку зацікавлені у власному розвитку та підвищення гнучкості в умовах умов, що змінюються. На перший план виходять потреби електронної комерції, перерозподіл ринків із розвитком нових регіонів та стрімкий розвиток IT технологій. Усе це визначає тенденції найближчого часу.
Комплексна логістика по суті, будучи класичною послугою, переходить до інтегрованого підходу. Це дозволить у перспективі більш точно реалізовувати завдання, що стоять перед сучасним бізнесом.
Складський аутсорсинг — сталий розвиток та мобільність вашого бізнесу
Звернення до послуг логістичного оператора – це планування на кілька кроків уперед. Бізнес не стоїть на місці і варто замислюватися про перспективи його розвитку завчасно. При виборі оператора вірним рішенням закласти в тендер 3-5 і більше років. Логіка бізнес-процесів повинна передбачати ті послуги, які можуть знадобитися через деякий час. Тільки та компанія, яка зможе гарантувати впевнене зростання та розвиток вашого бізнесу має стати надійним партнером та помічником.
Завдання логістики на аутсорсингу: цілі та переваги вашого бізнесу у пріоритеті.
Write a Comment