Зовнішньоекономічна діяльність – реальний шанс вивести свій бізнес на новий рівень. Реалізація власної продукції за кордоном дозволить збільшити прибуток в рази. А якщо знайти надійних зарубіжних постачальників з прийнятними цінами на сировину, то можна заробляти ще більше. Така діяльність виводить фірму на світову арену, зробить бренд впізнаваним і продаваним. Здавалося б – можна приступати до пошуку закордонних партнерів, але не тут-то було. Зовнішньоекономічна діяльність, крім позитивних сторін має і ряд негативних:
Однак перераховані складнощі не повинні стати перешкодою для ведення зовнішньоекономічної діяльності.
Адже існує технічний імпорт – послуга, що дозволяє отримувати тільки плюси від таких економічних рішень. Цей термін означає, що інша компанія, яка більше розуміється на питаннях зовнішньоекономічної діяльності, візьме на себе її реалізацію. Тобто інша фірма, як довірена особа зробить покупку необхідної продукції від імені замовника і забезпечить її доставку в Україну і навіть транспортування за вказаним клієнтом адресою.
Договір технічного імпорту – синонім аутсорсингу зовнішньоекономічної діяльності. Це означає, що компанія-замовник позбавляє себе будь-яких турбот, пов’язаних з веденням ЗЕД та передоручає її професіоналам. При цьому аутсорсер виступає не від власного імені, а від імені замовника, володіючи правом підпису документів, пов’язаних з такою діяльністю. Це також є перевагою, адже зарубіжні контрагенти вважають, що співпрацюють не з посередником, а безпосередньо з українською компанією.
Ця послуга підходить не тільки для постійного ведення ЗЕД, а й для разових угод. Наприклад, українська фірма збирається зробити апгрейд свого обладнання, але потрібних примірників на вітчизняному ринку немає. Тому така фірма замовляє аутсорсинг ЗЕД і після поставок необхідного обладнання згортає співпрацю з іноземними контрагентами.
Головне, що варто відзначити – аутсорсер не є посередником між українською та іноземною компаніями. Технічний імпорт здійснюється виключно від імені та в інтересах клієнта. Логістична компанія-аутсорсер не дорівнює перекупник. Фактично багато хто купує товар за кордоном і продають його українським компаніям або приватним особам зі своєю націнкою. Але вони не будуть частиною аутсорсингу, адже діють від власного імені та отримують дохід, який складається з різниці цін на покупку і продаж. Аутсорсер не робить націнку на вартість продукції, а отримує дохід тільки згідно з укладеним договором із замовником, який є фіксованим.
Аутсорсер не тільки купує закордоном якийсь товар, а й супроводжує його до того моменту, поки клієнт його не забрав. Це означає, що всі питання, пов’язані з розмитненням товару, отриманням відповідних дозволів на ввезенням продукції займається також логістична компанія. Якщо на кордоні виникнуть проблеми, наприклад, необхідно провести експертне дослідження вантажу, то цим питанням теж буде займатися аутсорсер. Це дуже зручно, адже немає необхідності витрачатися на митного брокера та вводити його в курс ведення бізнесу української компанії.
Весь процес технічного імпорту можна розділити на кілька етапів:
Взаємодію з клієнтом побудовано таким чином, щоб він мав можливість повністю відсторонитися від процесу імпорту. Немає необхідності збирати якісь документи, шукати посередників або взагалі турбуватися про що-небудь. У будь-який момент, на вимогу клієнта надається інформація про стадії виконання домовленостей, про місцезнаходження вантажу. Після закінчення співпраці, замовник отримує на руки всі документи, які були пов’язані з імпортом товару. Тобто у клієнта будуть все чеки, висновки експертиз, дозвільна документація.
На час співпраці, аутсорсер має право підпису клієнта. Це необхідно для того щоб він міг представляти його в процесі зовнішньоекономічної діяльності та для прискорення процесу імпорту. Тільки уявіть, що для того щоб доставити вантаж з, припустимо США, вам доведеться летіти туди заради пари підписів в контрактах. Щоб уникнути таких ситуацій, аутсорсеру передається право представляти інтереси клієнта в будь-яких угодах, пов’язаних з імпортом. Через це варто уважно ставитися до вибору компаній, яким ви довіряєте ведення ЗЕД.
Попри те, що технічний імпорт, як послуга існує дуже давно, багато компаній як і раніше з обережністю ставляться до аутсорсерів. Можливо вони погано вивчили переваги такого співробітництва:
Для того щоб більш спокійно ставитися до технічного імпорту, можна порівняти цю послугу з роботою клінінгової компанії. Адже власника великої фірми не бентежить той факт, що на його території прибирається інше підприємство. Навіщо утримувати в своєму штаті прибиральниць, витрачатися на миючі засоби та бути незадоволеним результатами їх роботи (адже хто буде працювати за мізерну заробітну плату)? Набагато простіше найняти професіоналів, які привезуть з собою спеціальну техніку для прибирання та якісні миючі засоби. Так і з технічним імпортом – до чого шукати окремих фахівців (юристів, брокерів і т.д.), витрачатися на оплату їх праці (а якщо ще й попадеться непрофесіонал, то витрат стане більше)? До чого в терміновому порядку вивчати особливості міждержавної торгівлі, якщо є компанія, яка готова закрити всі ці запити одним махом?
Договір аутсорсингу – єдиний документ, який регулює відносини між замовником і аутсорсером. Законодавець не висуває до його складання жорстких вимог, вони характерні для будь-яких договорів:
В українському законодавстві немає такого терміну «договір аутсорсингу», сторони укладають договір про надання послуг. А технічним імпортом законодавець називає представництво інтересів замовника.
Вкрай важливий момент при укладенні цього договору – відповідальність сторін за розголошення комерційної таємниці. Справа в тому, що в процесі ведення ЗЕД аутсорсеру стає відомо багато відомостей про діяльність замовника, його виробництво, багато технічних документів. Якщо ви не хочете витоку цих відомостей – довіряйте таку роботу тільки професійним компаніям.
Отже, як вибрати компанію, яка виступить в якості аутсорсера? Першочергово необхідно звернути увагу на те, як давно вона займається технічним імпортом, скільки успішних угод укладено. Мало хто захоче, щоб на його бізнесі хтось тренувався, тому вибирайте компанію, яка має кілька десятків успішних угод. Підтвердити її досвід зможуть відгуки від клієнтів, розміщені на офіційному сайті або розповіді ваших знайомих підприємців.
Наступний фактор – компанія повинна займатися всім, що пов’язано з технічним імпортом під ключ. Деякі підприємства, пропонують клієнту закрити лише частина питань, пов’язаних з ЗЕД. Наприклад, вони тільки підшукують товар і допомагають обговорити умови угоди із закордонним компаньйоном. А процес прокладки маршруту, пошуку транспорту та проходження митного контролю покладається на замовника.
У послугу технічного імпорту входять всі дії, які необхідні для того щоб покупець отримав свій товар. Складно перерахувати всі ті дії, які здійснюють співробітники компанії для того щоб вантаж приїхав цілим та неушкодженим. Наприклад, на митниці можуть виникнути питання, пов’язані з упаковкою вантажу. У цьому випадку призначається додаткова перевірка і потрібно терміново вирішити питання з тим, де буде знаходитися товар весь цей час. Логістична компанія самостійно шукає склади, які за своїми характеристиками можуть вмістити вантаж і забезпечити його збереження (якщо важливі показники вологості та температури).
Довіряючи технічний імпорт професійній логістичній компанії, замовник істотно заощаджує свої кошти. Так, не доведеться витрачатися на оплату праці власних співробітників, так як вони не беруть участі у веденні ЗЕД. Крім того, логістична компанія набагато швидше і правильніше зможе побудувати маршрут проходження вантажу, підбере транспорт і підкаже найбільш вигідні способи доставки. Наприклад, є можливість організації мультимодальних перевезень.
У тому випадку, якщо умови угоди будуть порушені – замовник отримує повну компенсацію, яку передбачено умовами договору. Довіряйте ведення своїх справ тільки професіоналам і тоді технічний імпорт відкриє нові горизонти для вашого бізнесу.
Информация
Контакты
Компания ООО «Ю БИ АЙ «ЛОГИСТИК-УКР»
03061, Украина, г. Киев, проспект Отрадный, 95
Время работы: Пн-Пт: 9:00-17:00, Сб-Вс: выходной
[su_button url=”tel:+380674632438″ radius=”5″]+38 (067) 463-24-38[/su_button]
Write a Comment