fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Технічний імпорт

Замовити послугу

Технічний імпорт – що це і для чого потрібно

Зовнішньоекономічна діяльність – реальний шанс вивести свій бізнес на новий рівень. Реалізація власної продукції за кордоном дозволить збільшити прибуток в рази. А якщо знайти надійних зарубіжних постачальників з прийнятними цінами на сировину, то можна заробляти ще більше. Така діяльність виводить фірму на світову арену, зробить бренд впізнаваним і продаваним. Здавалося б – можна приступати до пошуку закордонних партнерів, але не тут-то було. Зовнішньоекономічна діяльність, крім позитивних сторін має і ряд негативних:

 1. Здійснюється за власними законами. Припустимо, ваша фірма вже давно працює на українському ринку і співпрацює тільки з вітчизняними партнерами. Тут все зрозуміло – порядок укладення угод регламентований українським законодавством. А під час ведення зовнішньоекономічної діяльності, варто брати до уваги законодавство партнера, а також норми міжнародного права, загальні правила торгівлі. Без хорошого юриста, який розуміється на в цих сферах тут не обійтися.
 2. Зовнішньоекономічна діяльність завжди пов’язана з ризиком. Зарубіжний партнер може перестати виходити на зв’язок, не вчасно відправити вантаж тощо.
 3. Досить складний процес логістики. Необхідно вибирати конкретний вид транспорту, а іноді і декілька, шукати експедиторів, узгоджувати порядок завантаження і розвантаження, підбирати склади, де буде тимчасово зберігатися продукція.
 4. Мовний бар’єр часто ускладнює процес переговорів. Це зрозуміло – сторонам складно домовитися про перелік продукції, що поставляється, терміни доставки і вартість послуг.

Однак перераховані складнощі не повинні стати перешкодою для ведення зовнішньоекономічної діяльності.

 

Адже існує технічний імпорт – послуга, що дозволяє отримувати тільки плюси від таких економічних рішень. Цей термін означає, що інша компанія, яка більше розуміється на питаннях зовнішньоекономічної діяльності, візьме на себе її реалізацію. Тобто інша фірма, як довірена особа зробить покупку необхідної продукції від імені замовника і забезпечить її доставку в Україну і навіть транспортування за вказаним клієнтом адресою.

Аутсорсинг, як незамінна допомога для ведення бізнесу

Договір технічного імпорту – синонім аутсорсингу зовнішньоекономічної діяльності. Це означає, що компанія-замовник позбавляє себе будь-яких турбот, пов’язаних з веденням ЗЕД та передоручає її професіоналам. При цьому аутсорсер виступає не від власного імені, а від імені замовника, володіючи правом підпису документів, пов’язаних з такою діяльністю. Це також є перевагою, адже зарубіжні контрагенти вважають, що співпрацюють не з посередником, а безпосередньо з українською компанією.

 

Ця послуга підходить не тільки для постійного ведення ЗЕД, а й для разових угод. Наприклад, українська фірма збирається зробити апгрейд свого обладнання, але потрібних примірників на вітчизняному ринку немає. Тому така фірма замовляє аутсорсинг ЗЕД і після поставок необхідного обладнання згортає співпрацю з іноземними контрагентами.

Особливості технічного імпорту

Головне, що варто відзначити – аутсорсер не є посередником між українською та іноземною компаніями. Технічний імпорт здійснюється виключно від імені та в інтересах клієнта. Логістична компанія-аутсорсер не дорівнює перекупник. Фактично багато хто купує товар за кордоном і продають його українським компаніям або приватним особам зі своєю націнкою. Але вони не будуть частиною аутсорсингу, адже діють від власного імені та отримують дохід, який складається з різниці цін на покупку і продаж. Аутсорсер не робить націнку на вартість продукції, а отримує дохід тільки згідно з укладеним договором із замовником, який є фіксованим.

 

Аутсорсер не тільки купує закордоном якийсь товар, а й супроводжує його до того моменту, поки клієнт його не забрав. Це означає, що всі питання, пов’язані з розмитненням товару, отриманням відповідних дозволів на ввезенням продукції займається також логістична компанія. Якщо на кордоні виникнуть проблеми, наприклад, необхідно провести експертне дослідження вантажу, то цим питанням теж буде займатися аутсорсер. Це дуже зручно, адже немає необхідності витрачатися на митного брокера та вводити його в курс ведення бізнесу української компанії.

Як все відбувається

Весь процес технічного імпорту можна розділити на кілька етапів:

 1. Початок переговорів між замовником і аутсорсером. Тут відбувається узгодження основних умов співпраці, які потім ляжуть в основу договору аутсоріснгу. Клієнт озвучує свої запити – опис та особливості товарів, які він хоче придбати, а також бюджет угоди. Логістична компанія розповідає про умови ведення економічної діяльності, вартість послуг, ставить уточнюючі питання.
 2. Підготовка і підписання договору аутсорсингу.
 3. Пошук компаній за кордоном, асортимент товарів яких підходить під запити українського споживача.
 4. Купівля товарів і розробка маршруту їх доставки. Логісти вибирають такі шляхи, по яких вантаж буде доставлений максимально швидко, але й не занадто дорого. На вимогу клієнта може розроблятися спеціалізований маршрут. Наприклад, замовнику не принципова підсумкова вартість товарів, але потрібно отримати вантаж максимально терміново. В цьому випадку логіст буде шукати варіант для відправки товару літаком, як найшвидшим транспортом, не дивлячись на високу вартість такої відправки.
 5. Підготовка документів для проходження митного контролю. Сюди входить заповнення декларації, проходження необхідних експертиз, отримання акцизу на деякі групи товарів.
 6. Розробка маршруту проходження вантажу по Україні.
 7. Безпосередньо прийом продукції замовником.

Взаємодію з клієнтом побудовано таким чином, щоб він мав можливість повністю відсторонитися від процесу імпорту. Немає необхідності збирати якісь документи, шукати посередників або взагалі турбуватися про що-небудь. У будь-який момент, на вимогу клієнта надається інформація про стадії виконання домовленостей, про місцезнаходження вантажу. Після закінчення співпраці, замовник отримує на руки всі документи, які були пов’язані з імпортом товару. Тобто у клієнта будуть все чеки, висновки експертиз, дозвільна документація.

 

На час співпраці, аутсорсер має право підпису клієнта. Це необхідно для того щоб він міг представляти його в процесі зовнішньоекономічної діяльності та для прискорення процесу імпорту. Тільки уявіть, що для того щоб доставити вантаж з, припустимо США, вам доведеться летіти туди заради пари підписів в контрактах. Щоб уникнути таких ситуацій, аутсорсеру передається право представляти інтереси клієнта в будь-яких угодах, пов’язаних з імпортом. Через це варто уважно ставитися до вибору компаній, яким ви довіряєте ведення ЗЕД.

Переваги технічного імпорту

Попри те, що технічний імпорт, як послуга існує дуже давно, багато компаній як і раніше з обережністю ставляться до аутсорсерів. Можливо вони погано вивчили переваги такого співробітництва:

 • ЗЕД здійснюється професійними фахівцями – брокерами, юристами, логістами, які виконують свою роботу якісно;
 • технічний імпорт обійдеться значно дешевше, ніж придбання аналогічних товарів у перекупників;
 • в будь-який момент можна дізнатися де знаходиться товар і можливу дату його доставки;
 • за рахунок того, що логістична компанія надає послуги аутсорсингу не одному клієнту, є можливість заощадити на доставці продукції (наприклад, не оплачувати оренду порожньої площі на судні, а розмістити там вантажі іншого покупця);
 • немає необхідності вникати в особливості зовнішньої торгівлі, вивчати міжнародне законодавство.

Для того щоб більш спокійно ставитися до технічного імпорту, можна порівняти цю послугу з роботою клінінгової компанії. Адже власника великої фірми не бентежить той факт, що на його території прибирається інше підприємство. Навіщо утримувати в своєму штаті прибиральниць, витрачатися на миючі засоби та бути незадоволеним результатами їх роботи (адже хто буде працювати за мізерну заробітну плату)? Набагато простіше найняти професіоналів, які привезуть з собою спеціальну техніку для прибирання та якісні миючі засоби. Так і з технічним імпортом – до чого шукати окремих фахівців (юристів, брокерів і т.д.), витрачатися на оплату їх праці (а якщо ще й попадеться непрофесіонал, то витрат стане більше)? До чого в терміновому порядку вивчати особливості міждержавної торгівлі, якщо є компанія, яка готова закрити всі ці запити одним махом?

Як скласти договір аутсорсингу

Договір аутсорсингу – єдиний документ, який регулює відносини між замовником і аутсорсером. Законодавець не висуває до його складання жорстких вимог, вони характерні для будь-яких договорів:

 • обов’язково зазначається повне найменування сторін
 • чітко прописуються обов’язки аутсорсера – саме згідно із зазначеним переліком завдань, логістична компанія і буде працювати
 • важливий розділ – відповідальність за неналежне виконання умов угоди (яким чином аутсорсер буде компенсувати збитки)

В українському законодавстві немає такого терміну «договір аутсорсингу», сторони укладають договір про надання послуг. А технічним імпортом законодавець називає представництво інтересів замовника.

 

Вкрай важливий момент при укладенні цього договору – відповідальність сторін за розголошення комерційної таємниці. Справа в тому, що в процесі ведення ЗЕД аутсорсеру стає відомо багато відомостей про діяльність замовника, його виробництво, багато технічних документів. Якщо ви не хочете витоку цих відомостей – довіряйте таку роботу тільки професійним компаніям.

Кому довірити заняття технічним імпортом

Отже, як вибрати компанію, яка виступить в якості аутсорсера? Першочергово необхідно звернути увагу на те, як давно вона займається технічним імпортом, скільки успішних угод укладено. Мало хто захоче, щоб на його бізнесі хтось тренувався, тому вибирайте компанію, яка має кілька десятків успішних угод. Підтвердити її досвід зможуть відгуки від клієнтів, розміщені на офіційному сайті або розповіді ваших знайомих підприємців.

Наступний фактор – компанія повинна займатися всім, що пов’язано з технічним імпортом під ключ. Деякі підприємства, пропонують клієнту закрити лише частина питань, пов’язаних з ЗЕД. Наприклад, вони тільки підшукують товар і допомагають обговорити умови угоди із закордонним компаньйоном. А процес прокладки маршруту, пошуку транспорту та проходження митного контролю покладається на замовника.

Що входить до послуги

У послугу технічного імпорту входять всі дії, які необхідні для того щоб покупець отримав свій товар. Складно перерахувати всі ті дії, які здійснюють співробітники компанії для того щоб вантаж приїхав цілим та неушкодженим. Наприклад, на митниці можуть виникнути питання, пов’язані з упаковкою вантажу. У цьому випадку призначається додаткова перевірка і потрібно терміново вирішити питання з тим, де буде знаходитися товар весь цей час. Логістична компанія самостійно шукає склади, які за своїми характеристиками можуть вмістити вантаж і забезпечити його збереження (якщо важливі показники вологості та температури).

Технічний імпорт – економія коштів та безпека угод

Довіряючи технічний імпорт професійній логістичній компанії, замовник істотно заощаджує свої кошти. Так, не доведеться витрачатися на оплату праці власних співробітників, так як вони не беруть участі у веденні ЗЕД. Крім того, логістична компанія набагато швидше і правильніше зможе побудувати маршрут проходження вантажу, підбере транспорт і підкаже найбільш вигідні способи доставки. Наприклад, є можливість організації мультимодальних перевезень.

У тому випадку, якщо умови угоди будуть порушені – замовник отримує повну компенсацію, яку передбачено умовами договору. Довіряйте ведення своїх справ тільки професіоналам і тоді технічний імпорт відкриє нові горизонти для вашого бізнесу.

Write a CommentPin It on Pinterest

Scroll Up