fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Технічний експорт

Замовити послугу

Зовнішньоекономічна діяльність – широкий спектр дій, які розробляються вітчизняною компанією спільно із зарубіжними виробниками, постачальниками або покупцями. ЗЕД завжди була головним болем для великих компаній, так як вимагає маси знань, додаткових витрат і часто пов’язана із ризиками. Забігаючи вперед – всього цього можна уникнути, якщо знайти надійного аутсорсера. А ось хто це і як він може допомогти, давайте розбиратися.

Основні проблеми, пов’язані із зовнішньоекономічною діяльністю

Один з важливих етапів діяльності будь-якої компанії – пошук шляхів реалізації її продукції. Зручно поставляти свої товари на вітчизняний ринок – запити ясні і зрозумілі, завжди можна коригувати обсяги поставок. Але вихід на міжнародний рівень дозволить істотно збільшити прибуток компанії. Експорт товарів за кордон дасть можливість переформатувати виробництво, збільшити його потужність, закупити нове обладнання і відкрити нові філії.

Технический экспорт

З того моменту, як вітчизняне підприємство знайшло іноземного покупця, виникає необхідність експорту товарів. Ось тут і починаються складнощі:

  1. Необхідно розумітись на законодавстві. Під час переговорів з іноземним покупцем важливо знати основи господарського, митного, податкового права. І мова йде не тільки про українське законодавство, а ще й про міжнародне, і про право тієї країни, де знаходиться покупець. Тільки задумайтеся, що таких покупців може бути декілька і всі з різних країн.
  2. Крім теоретичної законодавчої бази, непогано було б знати і застосування різних законів на практиці. Не заглиблюючись в суть відносин з іноземними компаніями на практиці, не вийде скласти хороший договір, в якому будуть враховані всі нюанси.
  3. Всі пов’язані угоди повинні відповідати нормам міжнародного права, в іншому випадку можна забути про захист своїх прав. Використовувати у відносинах з іноземними партнерами типові договори, які були розроблені для українських компаній не вийде.
  4. Експорт товарів передбачає неодноразове проходження вантажем митного контролю. Це означає, що необхідно буде заповнювати декларації, оплачувати мито, отримувати відповідні дозволи. Варто враховувати, що на митниці інших країн до вантажу можуть висуватися інші вимоги, ніж на українському кордоні.
  5. Транспортування товару. Як компанії налагодити поставки свого товару за кордон? Якщо покупець один – можна придбати відповідний транспорт і найняти в колектив кілька людей, які будуть займатися логістикою. А якщо експорт відбувається в кілька країн, при цьому одна замовляє невелику партію товару, а інша – тоннами? Тут вже доведеться створювати цілий автопарк і виділяти гроші з бюджету компанії на утримання в штаті відділу логістики.

Саме тому у багатьох компаній є послуга технічного експорту, яка позбавить замовника безлічі витрат і складнощів.

Що таке технічний експорт

Технічний експорт – один з видів аутсорсингу, коли компанія-аутсорсер надає замовнику своїх співробітників, необхідний транспорт, оснащення тощо, для виконання завдань, поставлених аутсорсером. Тобто залучаючи іншу компанію в свою ЗЕД підприємство-замовник як би перекладає на неї частину своїх обов’язків, приділяючи більше уваги виробничим аспектам.

Что такое технический экспорт

Підприємство, якому буде довірено технічний експорт візьме на себе всі обов’язки, в тому числі буде самостійно контролювати своїх співробітників – як вони здійснюють доставку товару, укладають договори і т.д.

Аутсорсинг зовнішньоекономічної діяльності – що це

Сам по собі аутсорсинг (від англ. – використання зовнішнього ресурсу) – процес делегування компанією частини своїх функцій, які не є основними для неї іншій фірмі. Грубо кажучи, підприємець стоїть перед вибором – організувати у себе на підприємстві новий відділ, найняти туди співробітників, провести їх навчання, закупити відповідну техніку або просто делегувати цю функцію (для виконання якої створюється відділ) іншій компанії. Вигода аутсорсера очевидна – коли компанія спеціалізується на одному виді діяльності, та є в ній професіоналом, вона отримує гроші за допомогу іншим компаніям.

Аутсорсинг внешнеэкономической деятельности – что это

Коли мова йде про зовнішньоекономічну діяльність, підприємству вкрай не вигідно створювати в штаті свого підприємства новий відділ. Наймаючи нових співробітників, їх компетентність доведеться перевіряти вже в процесі роботи. Іноземна компанія, в разі помилки з боку нового співробітника, просто припинить співпрацю з українською компанією.

Тому й існує аутсорсинг зовнішньоекономічної діяльності. Компанія Ubi-Logistic – лідер на ринку логістичних послуг. Крім того, компанія може стати аутсорсером для вашої фірми і повністю взяти на себе ведення зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

Переваги аутсорсингу ЗЕД

Для того щоб зрозуміти, чи потрібно саме вашій компанії займатися технічним експортом, ознайомтеся з його перевагами:

  • можна бути впевненим, що ЗЕД займаються професіонали;
  • немає необхідності наймати в штат нових співробітників (їм не тільки потрібно платити заробітну плату, а й оплачувати лікарняні, а також облаштовувати робоче місце);
  • в будь-який момент можна припинити співпрацю з аутсорсером (найманих працівників не можна звільнити через те, що в їх посаді відпала необхідність);
  • аутсорсер несе відповідальність за неналежне виконання своїх обов’язків (в іншому випадку він компенсує всі збитки, понесені компанією замовника).

Таким чином, Ubi-Logistic пропонує забрати всі функції, пов’язані із зовнішньоекономічною діяльністю у компанії. Вашому підприємству необхідно тільки виробляти достатню кількість продукції, а весь технічний імпорт ми беремо на себе. Ми можемо запропонувати вам такі послуги:

  • проведення переговорів з іноземними компаніями;
  • складання договорів поставок, які відповідають вимогам, що висуваються до міжнародних операцій;
  • розробка графіку поставок товару;
  • підготовка вантажів до проходження митного контролю;
  • оформлення документації та отримання необхідних дозволів для успішного проходження товарів через кордон;
  • підбір транспорту, який буде достатнім і економічно вигідним для перевезення конкретної партії товарів (морські контейнерні перевезення, автомобілі різної вантажопідйомності, літаки, поїзди);
  • безпосередньо доставка вантажів одержувачу;
  • експедирування вантажів;
  • надання звітності по кожному рейсу.

Основна відмінність від звичних вантажоперевезень полягає в тому, що компанія Ubi-Logistic бере на себе весь комплекс логістичних послуг, в той час як звичайний перевізник тільки транспортує товар.

Преимущества аутсорсинга ВЭД

У зовнішньоекономічній діяльності Ubi-Logistic діє від імені замовника. Тобто назва нашої компанії не фігурує ні в яких документах, крім як в договорі з замовником. За рахунок цього зарубіжні клієнти впевнені в надійності вітчизняної компанії.

Можливі ризики технічного експорту

У разі співпраці з ненадійним аутсорсером, компанія піддає себе таким ризикам:

  • розголошення комерційної таємниці – аутсорсер має доступ до деяких виробничих процесів, списку клієнтів, а значить, може це використати в корисливих інтересах
  • порушення термінів поставки, в слідстві чого страждають відносини з іноземними клієнтами
  • сильна залежність замовника від аутсорсера, в результаті чого останній диктує свої умови співпраці

Всі перераховані ризики актуальні тільки в тому випадку, якщо підприємство вирішило довірити технічний експорт неперевіреному аутсорсеру. На відміну від договору підряду або оренди, який дозволяє короткострокове співробітництво, аутсорсинг передбачає взаємодію фірм мінімум на 1 рік. Тому варто дуже уважно поставитися до пошуків аутсорсера.

Як знайти свого аутсорсера

Аутсорсером може бути компанія або окремо взятий фахівець. Найчастіше юристи або бухгалтери надають послуги аутсорсингу кільком підприємствам. Однак співпраця з такими фахівцями невигідна для великих компаній, які активно ведуть господарську діяльність. Розібратися в бухгалтерії або угодах такої компанії «набігом» не вийде. Тому великим фірмам рекомендується знаходити аутсорсерів серед таких же великих підприємств. Для того щоб знайти ідеального аутсорсера, варто звернути увагу на такі критерії:

  1. Наявність в штаті аутсорсера достатньої кількості працівників. Для технічного експорту великих партій товару буде потрібно чимале число співробітників.
  2. Співробітники аутсорсера повинні мати відповідну кваліфікацію. Для повного супроводу процесу експорту будуть потрібні юристи-міжнародники, перекладачі, експедитори, водії, логісти та працівники багатьох інших спеціальностей.
  3. У аутсорсера повинна бути достатня кількість транспорту.

Не зайвим буде вивчити відгуки про обрану компанію. Фірма Ubi-Logistic відповідає всім перерахованим вище критеріям, а відгуки вдячних клієнтів остаточно переконають вас у необхідності співпраці з нами. Варто зазначити, що ми не беремося співпрацювати відразу з багатьма клієнтами, для того щоб не «розпорошуватися» на кілька фронтів. Але технічний експорт наших замовників налагоджений на найвищому рівні, тому поспішіть стати одним з наших клієнтів.

Як компанії почати займатися технічним експортом

Перекласти частину своїх функцій на інше підприємство не завжди легко. Тому ми підготували для вас інструкцію, яка поетапно продемонструє як почати співпрацю з компанією Ubi-Logistic:

  1. Визначте сфери технічного експорту, які бажаєте передоручити логістичній компанії. Ubi-Logistic готова взяти на себе весь процес експорту або контролювати тільки його частину.
  2. Укладення договору, в якому відображаються права і обов’язки сторін, тобто детально розписані всі ті дії, які довірені аутсорсеру.
  3. Контроль за виконанням умов договору. З обраної при складанні договору періодичністю, Ubi-Logistic буде надсилати звіти про свою діяльність.

Для отримання більш конкретних рекомендацій, необхідно зв’язатися з менеджером Ubi-Logistic. Для кожної компанії зовнішньоекономічна діяльність організована по-різному, тому менеджер зважає на поставлені вами питання і надасть вичерпну консультацію.

Що потрібно пам’ятати, при укладенні договору аутсорсингу

Договір аутсорсингу, правильніше назвати договором про надання послуг. Порядок і особливості його укладання докладно описані в ст. 901-907 Цивільного Кодексу України. Якщо коротко, до нього висуваються такі вимоги:

  • обов’язково письмова форма;
  • нотаріальне завірення;
  • зазначення ​​реквізитів сторін (повне найменування, юридична та фактична адреси)
  • докладний опис прав і обов’язків сторін;
  • нетипова для договорів позиція – порядок здійснення контролю за наданням послуги;
  • відповідальність сторін у разі порушення умов угоди;
  • оплата.

Компанія Ubi-Logistic пропонує типовий бланк договору про надання послуг. Він складений нашими юристами і неодноразово укладався з нашими клієнтами. Однак ми готові до обгрунтованої зміни його положень на вимогу замовника.

Вартість аутсорсингу і порядок оплати

Вартість послуг аутсорсингу в компанії Ubi-Logistic залежить від того, який обсяг послуг необхідно надати. Деякі клієнти залучають компанію тільки як перевізника товарів, а інші – повністю довіряють нам технічний експорт свого підприємства. Для того щоб дізнатися конкретні розцінки ви можете зателефонувати нашому менеджеру.

Стоимость аутсорсинга и порядок оплаты

 

Порядок оплати послуг компанії залежить від того, як це прописано в договорі. Можливі два варіанти. Перший – оплата відбувається після завершення кожного циклу поставки. Другий – послуги компанії Ubi-Logistic оплачуються в чітко визначений період часу (щомісяця, щокварталу і т.д.). При цьому в обох випадках в розрахунок йде тільки плата за дійсно виконані функції, а не фіксований платіж.

Таким чином, Ubi-Logistic може стати вашим надійним партнером і взяти на себе будь-які функції, пов’язані з технічним експортом товарів. Телефонуйте нам прямо зараз, ми надамо вам повну консультацію і більш детально розповімо про наші можливості.

Write a Comment



Pin It on Pinterest

Scroll Up