fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Вантажоперевезення з температурним режимом

Замовити послугу

Перевезення різноманітних груп товарів – основа функціонування сучасного суспільства. Важко уявити, що буде, якщо хоч якийсь тип продукції, раптом перестане перевозитись. За роки активного функціонування міжнародної економіки процес поставок настільки добре налагоджений, що практично не буває збоїв з поставкою тих чи інших товарів. І якщо більшість вантажів не вимагає якихось особливих умов перевезення і може транспортуватися будь-xим і будь-ким, то певна частина товарів потребує спеціальних умов доставки. Наприклад, будівельні матеріали можуть перевозитися на будь-якому виді транспорту, єдина умова – надійне їхнє кріплення всередині кузова, вагона або контейнера, щоб не пошкодити цілісність у русі. Є ще тендітні товари, які не тільки потрібно надійно закріпити, але й упакувати в кілька шарів захисного матеріалу, щоб забезпечити їх цілісність.

 

Але найбільше вимог пов’язані саме з дотриманням усередині кузова певного мікроклімату. Таких умов вимагають товари, які мають деякі специфічні якості – вони швидко втрачають свої властивості, якщо при перевезенні не дотримувалася потрібна температура. І саме ця продукція найчастіше перевозиться, такі товари відправляються щодня у всіх напрямках. Саме через популярність таких перевезень багато транспортних компаній ганяються за автомобілями з рефрижераторами, намагаючись залучити якомога більше клієнтів.

 

Складнощі, пов’язані з дотриманням температурного режиму

Незважаючи на те, що існує маса пропозицій від транспортних компаній про перевезення вантажів, що швидко псуються, знайти відповідну фірму не так вже й просто. Такі відправки можуть відбуватися як усередині держави, так і на міжнародному рівні, але і в тому, і в іншому випадку, професійних логістичних фірм не так багато. Чому? Та тому що такі перевезення завжди мають багато складнощів. Ось деякі з них:

 

 1. Правильна побудова маршруту. Вантаж повинен перебувати в дорозі максимально короткий термін. Тому перевозити товар з температурними факторами терміну придатності потрібно заздалегідь затвердженим коротким маршрутом. Навіть якщо є можливість створити всередині кузова потрібну температуру, то товари варто доставляти дуже швидко. Разом з тим, маршрут має бути побудований таким чином, щоб по дорозі автомобіль міг бути дозаправлений.
 2. Для деяких продуктів, крім дотримання температурного режиму, потрібна спеціальна тара. Наприклад, молоко на завод доставляється у спеціальних бочках, які встановлюються замість кузова на вантажівку, а для доставки сиру будуть потрібні дерев’яні або металеві стелажі. Далеко не кожна транспортна компанія має у своєму розпорядженні такий набір інвентарю для перевезення вантажів, що швидко псуються, відповідно до заявлених вимог.
 3. Кузов автомобіля повинен перед кожним рейсом проходити спеціальну обробку. Необхідно проводити не тільки механічне прибирання поверхонь від залишків минулої продукції, але й дезінфекцію виробляти спеціальними препаратами. Це потрібно для того щоб запобігти утворенню грибків, плісняви, гнилі, які надалі можуть вплинути на якість продукції, що перевозиться.
 4. Найчастіше подібні види транспорту використовуються для відправлення продуктів харчування, тому водій та експедитор, які супроводжують вантаж, повинні мати санітарну книжку.

Та й основна складність, яка виникає практично у кожної логістичної компанії – недостатньо сучасне технічне оснащення транспортних засобів. Не вчасно перевірений рефрижератор, який вийшов з ладу, коли автомобіль перебував у рейсі, гарантовано спричиняє псування вантажу. Саме тому для здійснення таких перевезень потрібно вибирати тільки перевірені логістичні фірми, які мають у своєму автопарку необхідний транспорт.

 

Типи товарів, які потребують певних умов доставки

Товари, які потребують особливого температурного режиму під час транспортування, можна розділити на такі групи:

 

 • продукти харчування
 • консервація, напої, кондитерські вироби, готові страви
 • напівфабрикати
 • деякі групи медикаментів
 • рослини

 

Також є й інші категорії вантажів, для яких важливим є дотримання температурного режиму, але вимоги не настільки жорсткі як у вищезгаданих категоріях. Наприклад, тварин не можна перевозити при температурі вище 30 градусів за Цельсієм, а для деяких мешканців Півночі потрібен ще холодніший клімат.

 

Однак саме перелічені у списку групи товарів вимагають найжорсткішого дотримання температурного режиму. Відхилення від заданих нормою меж температури, гарантовано спричинить псування продукції.

 

Доставка продуктів харчування

Це найпопулярніша група вантажів, які доставляються з дотриманням температурного режиму, який наказує ГОСТами. Такі доставки відбуваються практично щодня, адже термін життя такої продукції недовгий – вона буде або куплена населенням або утилізована. І саме з цією категорією товарів логістична компанія повинна гранично точно дотримуватись усіх вимог перевезення. Якщо порушити умови перевезення рослин у частині температурного режиму, то хоч вони й прив’януть, але реанімувати їх часто можливо. Із продуктами харчування цього зробити не вийде. Ось деякі вимоги до транспортування продуктів харчування:

 

              М’ясо Може доставлятись як охолодженим, так і замороженим. Охолоджений продукт перевозиться за температури п’ять градусів за Цельсієм, максимальний термін у дорозі – 12 діб. Однак, зазвичай така продукція не доставляється довше 2-3 днів, а для доставки на далекі відстані вибирають заморожений продукт. Заморожене м’ясо має перевозитися за температури не вище 18 градусів, а максимальна тривалість шляху – 20 діб. Під час транспортування м’ясо укладається штабелями або складається у пластикову тару. Це дозволяє уникнути псування продукції.
Риба, морепродукти та продукція з них Це досить велика група, яка включає безліч найменувань продукції, що потребують різних умов доставки. Це може бути засолена або копчена риба, яка може перевозитися при температурі в п’ять градусів за Цельсієм або заморожені крабові палички, що потребують температури максимум мінус 10 градусів. Залежно від характеристик рибної продукції вона може перевозитися в бочках, ящиках, коробках і т.д.
Молоко та продукти з нього Це товари, що швидко псуються, які при недотриманні умов перевезення можуть не доїхати до пункту призначення. Молоко зазвичай перевозиться у спеціальних бочках, які дозволяють контролювати температуру під час всього прямування. Для того щоб доставити масло, сири, йогурти, сир використовують спеціальні відкриті стелажі, виготовлені з металу або дерева. Тільки олія потребує мінусової температури, всі інші молочні продукти перевозяться при температурі вище нуля.

 

Овочі та фрукти При перевезенні цієї групи товарів важливо стежити як за температурою всередині кузова, так і за показниками вологості. У разі надто високого рівня вологості, овочі та фрукти згниють або покриються пліснявою. Різні типи цієї продукції потребують різного температурного режиму під час шляху, що варто враховувати для формування партій товарів. Цей вантаж обов’язково перевозиться у коробках чи дерев’яних ящиках, лише деякі види овочів можуть транспортуватися насипом.

 

Яйца Для цього товару важливою є відсутність перепадів температури, а також правильна упаковка товару. У разі ненадійної фіксації вантажу яйця розіб’ються, коли автомобіль заїде до першої ями. Крім того, що яйця – тендітний товар, після них потрібно обов’язково обробляти кузов із використанням дезінфікуючих засобів.

 

Крім перерахованих вимог, під час здійснення вантажоперевезення з температурним режимом дуже важливо дотримуватись санітарно-гігієнічних норм. Кузов автомобіля та вся тара, що стосуватиметься вантажу, має проходити спеціальну обробку. Відразу після завершення рейсу автомобіль їде на спеціальне миття, де видаляються залишки продукції, виробляється дезінфекція. У деяких випадках проводиться додаткова обробка перед новим рейсом. Ця мийка – досить дорога, залежно від типу автомобіля, вона може коштувати кілька тисяч гривень. Проте заощаджувати на цьому не варто. Якщо не помити цистерну після транспортування молока, будь-яка продукція, яка потім перевозиться в бочці, буде зіпсована.

Крім санітарно-гігієнічних норм, логістична фірма повинна дотримуватися принципу безперервності ланцюжка поставки. Мається на увазі, що температурний режим доставки продуктів харчування необхідно дотримуватись не тільки коли товар знаходиться в автомобілі. Мало перевозити товар із температурними факторами терміну придатності у спеціальному кузові. Необхідно максимально швидко завантажувати та вивантажувати цей тип вантажу, стежачи за тим, щоб він не знаходився під відкритими променями сонця. Напевно, ви бачили ситуацію, коли вантажник розвантажив авто з продуктами, сам пішов у магазин за накладними, а потім неквапливо став заносити по одному ящику, залишаючи всю партію продукції на сонці. Яка різниця при цьому з якою температурою везли продукти, якщо вони практично зіпсуються на сонці? Така доставка з температурним режимом не має жодного сенсу. Професійна логістична компанія ніколи не допустить такої помилки, дотримуючись правил вивантаження товару.

Що стосується напоїв, таких як алкогольні та слабоалкогольні, соки, мінеральна та солодка вода, то вони вимагають плюсової температури, максимум – п’ятнадцять градусів. Готові кондитерські вироби з кремом можна перевозити за умови до п’яти градусів за Цельсієм, хлібобулочні вироби – до плюс десяти градусів.

Вищеописані вимоги демонструють те, наскільки вибагливі в дорозі вантажі, що швидко псуються. І зверніть увагу, що кожен вид продукції потребує особливих умов транспортування. Це означає, що необхідно виставляти потрібну температуру враховуючи вид продукту, що перевозиться, а також мати у своєму розпорядженні спеціальне обладнання для того щоб забезпечити його цілісність у дорозі.

Особливості транспорту, що використовується для перевезення

На сьогоднішній день, логістичні компанії пропонують своїм клієнтам два типи транспорту, який можна використовувати для перевезення вантажів, що швидко псуються. Перший – автомобілі, оснащені рефрижераторами. Це спеціальні установки, які дозволяють встановлювати потрібну температуру, враховуючи вид продукції, що перевозиться. Якщо раніше такі установки генерували тільки холод, тобто працювали як холодильники, то зараз вони подібні до якісних спліт систем – можуть і підвищувати, і знижувати температуру. Також є можливість встановлення спеціального обладнання, необхідного для вимірювання та зміни рівня вологості всередині кузова, завдяки чому перевезення швидкопсувних вантажів буде здійснено на найвищому рівні.

Але найголовніше, що сучасне обладнання дозволяє перевозити товар із температурними факторами терміну придатності та змінювати рівень температури та вологості дистанційно. Тепер це не входить до обов’язків водія, а співробітник логістичної компанії може виставляти потрібні показники безпосередньо з офісу. Можливість постійно контролювати ці показники дозволяє своєчасно реагувати на найменші коливання температури. У разі поломки транспортного засобу або виходу з ладу рефрижератора, можна перевантажити всю продукцію в інший автомобіль. Також логістична компанія готує звіт про зміну температури під час руху вантажу. Це означає, що відправник продукції може будь-якої миті перевірити чи дотримувалися задані температурні норми.

Інший тип транспорту, який можна використовувати для перевезення товарів із особливими умовами зберігання – ізотерми. Це особливий матеріал, яким кузов авто обшивається зсередини. Таке обладнання не дозволяє змінювати температуру або впливати на неї, ізотерми зберігають лише початкові градуси об’єкта. Тому такий транспорт використовують лише для вантажоперевезень із температурним режимом на короткі відстані.

Як перевозити товар із температурними факторами терміну придатності

Головне правило доставки швидкопсувних товарів – необхідно привезти їх якнайшвидше. Термін життя такої продукції вкрай обмежений, тому що менше часу вони проведуть у дорозі, то довше зможуть зберігатися на прилавку або використовуватись у подальшому виробництві.

Також важливо правильно розташовувати всю продукцію усередині кузова. Якщо продукти будуть розміщуватися насипом і зможуть переміщатися кузовом під час руху автомобіля, ніякий температурний режим не врятує їх від псування.

Перевезення вантажів, що швидко псуються

Після звернення клієнта в логістичну компанію, організація перевезення вантажів, що швидко псуються, відбувається наступним чином:

 1. Уточнення всіх деталей щодо вантажу. Менеджер компанії просить у клієнта надати всі характеристики вантажу, описати умови його транспортування для розробки подальшого плану дій.
 2. Підбір автомобіля. Логістична компанія вибирає транспортний засіб, враховуючи вагу вантажу, характеристики, пов’язані з дотриманням температурного режиму, за яких він повинен перевозитись. Від обраного автомобіля залежатиме вартість перевезення та особливості побудови маршруту.
 3. Вибір шляху прямування. Як і говорилося вище, необхідно вибрати такий маршрут, який буде максимально коротким. Також варто враховувати умови руху. Наприклад, логіст віддасть перевагу більш довгому шляху, але з якісним дорожнім полотном, ніж з розбитою дорогою. В цьому випадку швидкість не настільки важлива як те, що вантаж однозначно доїде в цілим та буде безпеці.
 4. Встановлення правильної температури та необхідних показників вологості.
 5. Перевірка автомобіля перед виїздом, у тому числі і на відповідність його санітарно-гігієнічним нормам.
 6. Завантаження товарів і рух автомобіля за заданим маршрутом. У будь-який момент шляху замовник може отримати інформацію щодо того, де саме зараз знаходиться вантаж та передбачуваний час прибуття. Також можна отримати дані про поточну температуру всередині кузова.
 7. Доставка з температурним режимом за адресою, вказаною замовником.

Під час вантажоперевезень із температурним режимом, з товарами завжди знаходиться експедитор. Саме він відповідає за те, що вантаж доїде цілісно за вказаною клієнтом адресою. Без його дозволу навіть не можна відкривати кузов, він має всі документи. При відправленні вантажів на великі відстані, в машині можуть бути два водії, які змінюють один одного для швидкої доставки товару. У цьому випадку один з них виконуватиме функцію експедитора.

Наслідки порушення умов доставки

У тому випадку, якщо логістична компанія порушила умови доставки перевезення вантажів, що швидко псуються, для неї настають негативні наслідки. Це передбачено договором про доставку з температурним режимом, що укладається із клієнтом. Залежно від порушення це може бути штраф або повна компенсація вартості вантажу та недоотриманого клієнтом прибутку.

Саме для того, щоб не завдати великі збитки, логістичні фірми прагнуть виконати замовлення максимально стислими термінами. Обов’язково перевіряйте наявність пункту про компенсацію збитків у разі порушення умов угоди в тексті договору, що укладається.

Доставка з температурним режимом – кому довірити

Деякі фірми прагнуть здійснюватись такі перевезення самостійно – мовляв, навіщо платити логістичній компанії, якщо можна взяти доставку на себе. Так як рефрижераторні установки коштують дорого, ці компанії закуповуються ізотермами чи подібними матеріалами та намагаються перевозити продукцію на звичайних автомобілях.

Однак такі дії можуть призвести лише до того, що продукція зіпсується по дорозі. Крім того, вартість доставки з температурним режимом, виконаною професіоналами, не настільки велика.

Вибір транспортної компанії

Вибираючи транспортну компанію, якій ви збираєтесь довірити перевозити товар із температурними факторами терміну придатності, важливо вивчити відгуки про неї. У розпорядженні перевізника обов’язково має бути солідний автопарк машин, що оснащені рефрижераторними установками. І найголовніше – діяльність фірми має бути легальною, не довіряйте вантажоперевезення з температурним режимом продукції приватникам, які у разі чого не нестимуть жодної відповідальності.

 

Write a CommentPin It on Pinterest

Scroll Up