fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Підготовка вантажів до перевезення різними видами транспорту

Замовити послугу

Підготовка вантажів до перевезення різними видами транспорту

Перевезення вантажу – це досить складний процес, який включає різні операції: вантажно-розвантажувальні роботи, зберігання і безпосередньо переміщення вантажу, а також його документальний супровід.

У процесі перевезення головним моментом є те, як вантаж підготовлений до транспортування, а саме упакований, закріплений, розміщений в кузові, контейнері або на платформі.

Оптимальною вважається така підготовка вантажу, яка поєднує в собі економічність і здатність забезпечити збереження вантажу при його транспортуванні, перевантаженні та зберіганні.

Підготовку до транспортування можна умовно розділити на дві складові:

 • підготовка безпосередньо самого вантажу;
 • підготовка документів, який будуть супроводжувати вантаж в процесі його переміщення.

Порядок підготовки вантажу до транспортування передбачає:

 • Визначення фізико-хімічних властивостей вантажу.
 • Упаковка.
 • Маркування.
 • Оформлення товаросупровідної документації.
 • Завантаження та розміщення в транспортному засобі.

Давайте розглянемо більш детально основні етапи:

 

Підготовка вантажу до перевезення (фізична)

«Як корабель назвеш, так він і попливе». У нашому випадку, якщо неправильно підготувати вантаж до відправлення, це може спричинити за собою пошкодження товару, транспортного засобу, завдати шкоди людям і навколишньому середовищу і т.д. Тому, в першу чергу, необхідно визначити:

 • тип вантажу (наприклад, рідина, сипучі і т.д.), ступінь його впливу на навколишнє середовище (виділяє запах, має підвищену вологість і т.п.), чи потребує особливих умов транспортування (температура, вологість) і т.п.). Саме ці фізико-хімічні властивості вантажу і визначать, як його необхідно упакувати, яку маркування нанести на вантажні місця, який тип транспортного засобу використовувати для транспортування;
 • тип упаковки (коробка, ящик, бочка, мішок і т.д.);
 • маркування (нанести знаки, що вказують на те, як необхідно поводитися з вантажем: чи можна штабелювати, не перевертати, обмеження по температурі і т.д.).

 

Права перевізника, регламентовані міжнародним законодавством у сфері вантажоперевезень, передбачають його можливість відмовитися від транспортування вантажу, якщо вантажовідправник НЕ доклав зусиль для забезпечення максимального збереження вантажу.

Підготовка вантажу до перевезення (документальна)

Будь-який товар, Який є предметом зовнішньоекономічної операції, незалежно від виду транспорту, яким він буде переміщатися, повинен супроводжуватися певним пакетом документів.

Обов’язковими документами є:

 • контракт;
 • специфікація;
 • рахунок фактура (інвойс);
 • транспортна накладна (CMR при переміщенні автомобільним транспортом, Airway bill – авіаційним, Вill of lading (коносамент) – морським).

Залежно від товарної групи може знадобитися спеціальна дозвільна документація, наприклад: фітосанітарний сертифікат, ветеринарний сертифікат, сертифікат походження і т.п.

 

Важливо: пакет документів повинен бути узгоджений вантажовідправником з вантажоодержувача, оскільки останнім належить провести митне оформлення вантажу. Неправильно оформлений пакет документів може вилитися в додаткові витрати, як тимчасові, так і фінансові.

Транспортна логістична компанія «UBI Logistic-Ukr» надає послуги міжнародних вантажних перевезень не перший рік. Ми допоможемо підготувати Ваш товар до перевезення, дотримуючись усіх вимог і правил транспортування.

Поделиться:

Write a CommentPin It on Pinterest

Scroll Up