fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Як розрахувати об’ємну вагу вантажу: що таке об’ємна вага товару в логістиці?

Замовити послугу

Як розрахувати об’ємну вагу вантажу: що таке об’ємна вага товару в логістиці?

Якщо Ви хоча б один раз відправляли посилку кур’єрськими службами або користувалися послугами вантажоперевезень авіа транспортом, Ви зустрічались з таким поняттям, як «об’ємна вага». Що ж це таке?

Необхідно розрізняти фактичну (фізичну) і об’ємну (еталонну) вагу. Фактична вага – це вага вантажу при його зважуванні, а об’ємна обчислюється, виходячи з розмірів відправки. Одиниця виміру – кілограм.

Як розрахувати об’ємну вагу вантажу?

Стандартна формула для розрахунку об’ємного ваги відправлення виглядає наступним чином:

Об’ємна вага (кг) =
Довжина (см) * Ширина (см) * Висота (см)
5000

Не всі компанії-перевізники використовують, вказане в дільнику значення. Наприклад, деякі міжнародні компанії використовують – 5000, а інші – 4000. Виходячи з цього, формуються тарифи на доставку за кілограм.

Для чого це розраховується?

Саме ця величина дозволяє визначити, скільки місця займе Ваш вантаж. Провізні обсяги вантажних відсіків літаків обмежені. Тому авіакомпаніям не вигідно перевозити легкі та об’ємні вантажі. При авіаперевезеннях береться плата не за вантажне місце, а за фактичну або об’ємну вагу. Тобто для розрахунку вартості авіа фрахту, завжди приймається та вага, яка більше.

Що таке об’ємна вага товару в логістиці в теорії ми дізналися, давайте розглянемо приклад.

Необхідно відправити дві посилки:

 

1 посилка

Фактична вага: 30 кг
Габарити упаковки: 50*60*40 см
Об’ємна вага:

В даному випадку фактична вага (30 кг) > об’ємна вага (24 кг).

2 посилка

Фактична вага: 10 кг
Габарити упаковки: 45*45*50 см
Об’ємна вага:

В даному випадку фактична вага (10 кг) < об’ємна вага (20,25 кг).

На практиці можна часто зустріти випадки, коли деякі авіаперевізники надають знижку на вантаж з великою фактичною вагою і, навпаки, націнку в тому випадку, якщо вантаж легкий, але дуже об’ємний.

 

Наші рекомендації

Виходячи з вище сказаного, відправнику слід заздалегідь визначити, яку величину авіаперевізник прийме за основу – фактичну або об’ємну вагу.

Компанія UBI Logistic-Ukr рекомендує приділити увагу пакуванню Вашого відправлення. Наприклад, вакууматор допоможе Вам ущільнити упаковку, тим самим зменшити габаритні розміри, за умови, що він не завдасть пошкоджень вантажу. Якість і щільність можуть стати ключовими елементами, адже кілька зайвих сантиметрів можуть обійтися Вам в десятки доларів.

Поделиться:

Write a CommentPin It on Pinterest

Scroll Up