fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Як організувати міжнародні вантажоперевезення: основні моменти, які необхідно знати

Замовити послугу

Как организовать международные грузоперевозки: основные моменты, которые необходимо знать

Як організувати міжнародні вантажоперевезення: основні моменти, які необхідно знати

Отже, починаючи нашу бесіду, потрібно спочатку розуміти, що ж таке міжнародні перевезення? Це переміщення вантажів з однієї країни в іншу, за допомогою різних типів транспортування.

Особливості міжнародних перевезень

Складність організації міжнародних вантажоперевезень полягає не тільки в максимально ефективному підборі транспорту під особливості вантажу, але і в правильному складанні маршруту доставки, враховуючи вимоги до перевезень тих країн, через які проходить маршрут. Адже крім основних правил міжнародних вантажоперевезень, які застосовуються при міжнародному транспортуванні, існує також безліч законодавчих особливостей кожної країни. А це значним чином збільшує ризики при транспортуванні для компаній, які не мають подібного роду досвіду.

Тільки фахівці зможуть якісно організувати транспортування навіть на вкрай великі відстані, мінімізувавши всі можливі ризики.

Як організувати міжнародні вантажоперевезення

Процес вантажоперевезень спрощено можнарозбити на кілька етапів:

  • Вибір типу доставки, підбір транспортного засобу, в залежності від особливостей доставки вантажу;
  • Складання маршруту доставки;
  • Оформлення всієї супровідної документації, в залежності від характеру вантажу і норм внутрішнього і міжнародного законодавства;
  • Страхування;
  • Підготовка дозвільних документів і сертифікатів;
  • Митно-брокерське оформлення;
  • Доставка вантажу;
  • Складські послуги (при необхідності).

Тепер хотілося б звернути особливу увагу на деякі з перерахованих пунктів.

Насамперед, давайте розберемося, який вид транспорту використовується для перевезень вантажів.

Автотранспорт. Ні для кого не секрет, що це найпопулярніший вид транспорту, оскільки він має найвищу мобільність і відмінне співвідношення вартості та термінів доставки.

Морський. У світовій транспортній системі саме морський транспорт виконує основну частину перевезень.

ЖД транспорт. Активно конкурує з автотранспортом при доставці специфічних вантажів.

Повітряний  Вважається найшвидшим і витратним варіантом. Ідеально підходить для дорогих і обмежених в термінах доставки вантажів.

З цим, з одного боку, все зрозуміло. Головне при міжнародних перевезеннях вантажів вибрати найбільш підходящий тип доставки і формат транспортного засобу, адже це вже половина успіху.

Ще одним важливим елементом, на якому потрібно акцентувати увагу – це оформлення документів.

Митне оформлення

Загалом, митне оформлення складається з 3 етапів:

Оформлення в країні експорту. Це означає, що потрібно зібрати всі документи, які необхідні при вивезенні товару з країни. До цього пункту відноситься підготовка документів купівлі-продажу, сертифікатів і ліцензій, а також отримання експортної декларації.

Переїзд через кордон. Тут все максимально зрозуміло і, в принципі, не вимагає особливих пояснень.

Оформлення в країні імпорту. На цьому етапі відбувається заповнення митних декларацій та оплата податків.

Як вибрати логістичну компанію для міжнародного перевезення?

Насамперед, виберіть кілька кандидатів і вивчіть історію їх компаній, чи є у них досвід в організації міжнародних перевезень, як довго вони працюють на ринку логістики, скільки задоволених клієнтів у них за плечима. Почитайте відгуки про їхню роботу, адже саме думка клієнтів, часто, є більш правдивою, ніж дифірамби, написані на сайті компанії самими співробітниками. Головне підійти до цього питання максимально серйозно, так як у випадку з міжнародними переміщеннями вантажів, підприємець або приватна особа стикається з більш глобальними ризиками, ніж при звичайному перевезенні всередині країни.

На закінчення хочеться сказати, що, не знаючи «кухні», у всьому вищесказаному можна досить легко загубитися. І не дивлячись на те, що це тільки «вершина айсберга», насправді, все набагато простіше, ніж могло здатися, якщо твій багаторічний досвід зміцнюється щоденною практикою. І якщо для новачків організація перевезення займе трохи більше часу, то для досвідчених фахівців – це всього лише стандартна процедура.

Поделиться:

Write a CommentPin It on Pinterest

Scroll Up