Вам потрібно доставити товар цілим та неушкодженим? Навряд чи ви захочете везти його самостійно. Для цього необхідні не тільки теоретичні знання процесів і етапів доставки, а й безцінний досвід роботи в нестандартних ситуаціях. Це і є «індикатор» якості компаній, які займаються вантажоперевезеннями.
Цими кількома реченнями ми і відповіли на питання, що таке вантажоперевезення. Ще більш коротко – це переміщення вантажу з точки А в точку В.
Трішки історії
Вантажні перевезення – одне з найдавніших занять людини. Здивовані? А даремно. Якщо брати до уваги позначення, яке ми дали, то ще Людина розумна займалась вантажним переміщенням. Так, спочатку люди самостійно транспортували вантажі з одного місця в інше. З винаходом колеса їх життя стало простіше. Погодьтеся, котити річ набагато легше, ніж нести. Особливе значення для вантажоперевезень мало також приручення худоби. Люди використовували його в якості тяглової сили, звільнивши себе від будь-яких зусиль. Але і це не все. Справжній переворот стався після випуску перших автомобілів. Для людини наступили дивні часи – більше не потрібно витрачати величезну кількість часу і зусиль на доставку вантажів. Зараз будь-який товар можна доставити в інший кінець світу в максимально короткі терміни.
Для того щоб забезпечити переміщення вантажу, використовують 4 основні види транспорту. Це і лежить в основі диференціації видів вантажоперевезень.
Види вантажоперевезень:
Автомобільні;
Залізничні;
Авіа;
Морські.
Варто також згадати і про мультимодальні перевезення, коли при транспортуванні використовується відразу кілька видів транспорту.
Також можна розмежувати вантажоперевезення, щодо маршруту проходження вантажу. Таким чином, можна виділити
- Міські перевезення;
- Приміські;
- Міжміські;
- Міжнародні.
Отже, про перевезення поговорили. Перейдемо до самого товару.
Види вантажів:
Призначення (продукти харчування, будматеріали);
Габарити, вага (великогабаритні, негабаритні, малотоннажні);
Навантаження (штучні, навалочні);
Небезпека (особливо небезпечні, безпечні);
Зберігання (наприклад, швидкопсувні вантажі або товари довгого зберігання).
Вид вантажу впливає і на тип транспорту і на особливості зберігання товару, його завантаження / розвантаження.
Безумовно, те, що ми розповіли – це тільки початок оповідання про вантажоперевезення. Ця тема настільки велика, що неможливо за раз пояснити всі нюанси. Тому, слідкуйте за нашими новинами і додавайте собі в закладки цікаву для вас інформацію!
Write a Comment