fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Правила перевезення небезпечних та спеціальних вантажів авіаційним транспортом

Замовити послугу

Правила перевезення небезпечних та спеціальних вантажів авіаційним транспортом

Доставка вантажів повітряним транспортом є передачею та відвантаженням товарів через авіаперевізника, який може бути як чартерним, так і комерційним. Авіаперевезення вантажів здійснюються між аеропортами комерційної і пасажирської авіації, а так само в будь-які точки, де літаки можуть безпечно приземлитися.

Що включає в себе авіаперевезення вантажів?

Послуги авіаперевезення вантажів включають перевезення найрізноманітніших груп товарів. Авіаційний транспорт може перевозити різні вантажі, серед яких кореспонденція, посилки, тварини, техніка, автомобілі, і навіть інші літаки.

Однак до перевезень деяких видів вантажів пред’являються особливі вимоги в залежності від їх складу, консистенції або ж габаритів.

Такі вантажі відносяться до «спеціальних» (special) і «небезпечних» (hazardous).

Поняття «спеціальний вантаж» вживається досить часто.

Як перевозити небезпечні вантажі?

Правила перевезення небезпечних вантажів авіатранспортом раніше були зібрані в один документ і тепер основним регулюючим документом вважаються положення Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) «Технічні інструкції з безпечного перевезення небезпечних речовин у повітрі». Крім того, Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) теж має свою власну версію такого документа, яка називається Danderous Goods Regulations («Правила перевезення небезпечних вантажів»).

Вантажі, які потребують особливих умов транспортування – це негабаритні, швидкопсувні (що вимагають швидкої доставки), вибухонебезпечні, радіоактивні, а також живі вантажі.

 

Перевезення небезпечних вантажів повітряним транспортом – це одночасно найшвидший і найдорожчий вид вантажоперевезень, тому що він вимагає спеціальних умов перевезення або ж доставку в регіони, де немає регулярного авіасполучення.

Спеціальні вантажі, що перевозять по повітрю, повинні бути ретельно упаковані, для того щоб забезпечити можливість їх надійного швартування в вантажному відсіку літака і збереження. Упаковка повинна бути чистою і сухою, без гострих кутів і виступів, щоб не пошкодити вантажний відсік або інший багаж.

Організацією ІКАО встановлені чіткі вимоги до упаковки небезпечних вантажів. Упаковувати небезпечні вантажі в одну тару разом з іншими вантажами суворо заборонено. Тара для рідин, газоподібних і сипучих речовин повинна витримувати надмірний тиск, який виникає на висоті і низькі температури, запобігати витоку, розливанню або розсипанню вмісту.

Вантаж повинен мати транспортне маркування, що містить особливі знаки (піктограми, що пояснюють особливості поводження з вантажем), а так само інформаційні написи.

До небезпечних відносяться вантажі, що містять речовини, порушення правил перевезення яких може становити небезпеку для здоров’я, завдати шкоди довкіллю, повітряному судну або терміналів аеропорту. Небезпечні речовини описані в класифікаторі і поділені на класи в залежності від ступеня їх небезпеки:

Клас Тип вантажу
Клас 1 Вибухонебезнечні речовини та вироби
Клас 2 Гази
Клас 3 Легкозаймисті рідини
Клас 4.1 Легкозаймисті тверді речовини, самореактивні речовини, тверді десенсибілізовані вибухові речовини
Клас 4.2 Речовини, здатні до самозаймання
Клас 4.3 Речовини, що виділяють легкозаймисті гази, дотикаючись до води
Клас 5.1 Речовини, що окислюються
Клас 5.2 Органічні пероксиди
Клас 6.1 Токсичні речовини
Клас 6.2 Інфекційні речовини
Клас 7 Радіоактивні матеріали
Клас 8 Корозійні речовини
Клас 9 Інші небезпечні речовини та вироби

 

До заборонених для авіаперевезення відносяться різні види зброї, боєприпасів, вибухових і токсичних речовин, газів, деякі види тварин, вакцин, наркотичних речовин, цінні папери, поштові марки, і деякі інші вантажі.

Відправник несе повну фінансову та юридичну відповідальність за збиток, який потенційно може бути заподіяно перевізнику чи третім сторонам в тому разі, якщо їм не була надана повна інформація про властивості вантажу, і це стало причиною аварії. Авіаперевезення небезпечних вантажів, неоформлених належним чином, що не мають необхідного маркування, є серйозним порушенням.

До перевезення по повітрю приймаються небезпечні вантажі, за умови, що вони і їх супровідні документи відповідають встановленим вимогам. При цьому вантажі групуються з урахуванням полегшення можливості пожежогасіння.

Для здійснення міжнародного авіаційного перевезення спеціальних та небезпечних вантажів необхідно оформити наступні документи:

  • Дозвіл Держекспортконтролю на право здійснення міжнародної передачі зазначеного вантажу;
  • Дозвіл Міністерства екології та природних ресурсів України;
  • Договір з перевізником про повітряні перевезення заявленого вантажу;
  • Накладна вантажовідправника (Air Waybill);
  • Декларація про небезпечні вантажі (Shipper’s Declaration for dangerous goods).

Виходячи із зазначених умов, не всі повітряні судна отримують право на перевезення спеціальних та небезпечних вантажів. Перевага надається тим судам, які підходять за характеристиками і здатні витримувати складні умови польоту. Польоти на літаку з такими вантажами знаходяться під особливим контролем. Зберігання таких вантажів в аеропортах дозволено тільки тимчасово, а деякі з них, минаючи склад аеропорту, повинні завантажуватись і розвантажуватися безпосередньо перед вильотом або відразу після прильоту.

Транспортно-логістична компанія UBI Logistic-Ukr рада запропонувати послуги перевезення небезпечних вантажів авіаційним транспортом з дотриманням всіх правил і норм.

Поделиться:

Write a CommentPin It on Pinterest

Scroll Up