fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Нетарифне регулювання в процесі митного оформлення

Замовити послугу

Нетарифне регулювання в процесі митного оформлення

Що таке нетарифне регулювання

Нетарифне регулювання це комплекс методів регулювання зовнішньої торгівлі товарами, який здійснюється введенням кількісних і інших заборон, обмежень економічного характеру.

У загально світовій практиці нетарифне регулювання зовнішньоекономічної діяльності здійснюється державою в більшою чи меншою мірою в залежності від економічних, соціальних або політичних завдань, що стоять перед країною, і ситуації в світі.

Нетарифні методи регулювання

Існує два основні методи нетарифного регулювання – квотування і ліцензування.

Квота – це кількісне обмеження експорту і імпорту товарів, встановлене на певний термін. Приклади: ЄС встановили квоти на імпорт з України меду, винограду, яблук (Україна вичерпала річні квоти за перші 3 тижні 2019 року); експорт пшениці і кукурудзи.

Якщо квота встановлена на рівні 0 – це ембарго, тобто товар заборонено ввозити або вивозити.

Виділяють два види квот:

  • Індивідуальна – квота, яка встановлюється між двома країнами і регулюється двосторонніми контрактом;
  • Глобальна – квота, яка встановлюється на експорт або імпорт товару на певний термін, незалежно від того, яка країна ввозить або вивозить даний товар.

Ліцензування це квотування, яке здійснюється урядовими органами за допомогою видачі ліцензії. Тобто держава видає ліцензію (дозвіл) на експорт або імпорт конкретного товару у встановленій кількості і на певні терміни.

Виділяють наступні види ліцензій:

  • Разова – видається певній компанії на ведення однієї зовнішньоекономічної операції (на експорт або імпорт) терміном на 1 рік;
  • Генеральна – дозвіл на експорт або імпорт 1 виду товару терміном в 1 рік без обмеження кількості контрактів;
  • Глобальна – дозвіл на безперешкодне ввезення або вивезення певного товару в будь-яку країну світу на певний термін без обмеження кількості або вартості;
  • Автоматична – видається в момент звернення експортера або імпортера, держава не може відмовити в безперешкодному ввезенні або вивезенні товару.

До не основних методів можна віднести спеціальні захисні заходи:

  • Антидемпінгове мито – це спеціальний вид мита, що нараховується при ввезенні товару, який є об’єктом антидемпінгових заходів (демпінг – це навмисне заниження вартості товару на аналогічний товар у країні-експортері).
  • Спеціальне мито – це вид мита, рівень ставки якого значно вище; встановлюється як спосіб захисту внутрішнього ринку від надлишків імпорту.
  • Компенсаційне мито – особливий вид мита, що застосовується при ввезенні товару, що є об’єктом застосування компенсаційних заходів. Дане мито характеризується підвищеним розміром і надає рівні умови для вітчизняних та імпортних товарів шляхом компенсації різниці в цінах.

 

Логістична компанія UBI Logistic-Ukr підкаже Вам, визначить чи є Ваш товар об’єктом нетарифного регулювання, вирішить питання отримання ліцензії на ввезення. UBI Logistic-Ukr – це глобальна логістика для Вашого бізнесу!

Поделиться:

Write a CommentPin It on Pinterest

Scroll Up