fbpx
UBI Logistic
mini-logo г. Киев

г. Київ, проспект Отрадный, 95

(044) 506 14 60

Чи потрібна ліцензія на перевезення вантажів і як її отримати

Замовити послугу

Чи потрібна ліцензія на перевезення вантажів і як її отримати

У зв’язку з періодичними внесеннями правок до законодавства, багато перевізників і ті, хто бажає надавати транспортні послуги, просто заплуталися в нюансах ліцензування. Тому, спробуємо розібратися, чи потрібна ліцензія на перевезення вантажів?

Коли необхідна ліцензія?

Відповідно до Закону України №222-19 «Про ліцензування видів господарської діяльності» (редакція від 28.09.2017), ліцензування обов’язково при перевезенні пасажирів, небезпечних вантажів та відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним і повітряним транспортом, міжнародне перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом .

Більш докладно про ліцензування перевезень автотранспортом сказано в Законі України №2344-14 «Про автомобільний транспорт» (редакція від 07.05.2017). У документі зазначено, що ліцензія видається на такі види послуг:

 

Як отримати ліцензію на вантажоперевезення?

Отримати ліцензію стало простіше. Крім особистої присутності, людина може подати пакет документів, використовуючи поштове відділення або електронну форму відправки.

Необхідні документи

Для того щоб отримати ліцензію, необхідно зібрати пакет документів для подачі в Укртрансбезпеку. Серед документів повинні бути:

  • Виписка з Держреєстру;
  • Інформація про матеріально-технічну базу;
  • Документація на транспорт;
  • Інформація про освіту фахівця, який налагоджує міжнародні перевезення і перевезення небезпечних вантажів (якщо передбачається така діяльність);
  • Дозвіл на перевезення небезпечних вантажів (якщо буде здійснюватися).

 Терміни оформлення ліцензії

У державного органу є 3 дні для того, щоб розглянути заяву. Рішення про видачу ліцензії повинно бути прийнято через 10 робочих днів після подачі заяви.

Термін дії ліцензії необмежений.

 Відсутність ліцензії

У разі здійснення транспортної діяльності без наявності ліцензії, на компанію або підприємця буде накладено штраф. Крім штрафу державний орган має право конфіскувати продукцію, що перевозиться.

Говорячи про нововведення, варто торкнутися теми, яка побічно стосується і вантажоперевезень. З 1 вересня в силу вступив новий наказ Міністерства інфраструктури, який робить обов’язковим необхідність ліцензування на транспортування небезпечних вантажів не тільки транспортних компаній, але також і відправників / одержувачів товару. Тобто замовити послуги вантажоперевезень зможуть тільки компанії, що володіють відповідною ліцензією. Це може значним чином погіршити ситуацію на українському ринку, так як багато закордонних компаній-імпортерів просто не зможуть отримати деякі дозвільні документи, які потрібні для отримання ліцензії в Україні.

Чого далі чекати логістичним компаніям і транспортним перевізникам, покаже час. Залишається тільки стежити за постійними оновленнями законодавства на внутрішні і на міжнародні перевезення.

Поделиться:

Write a CommentPin It on Pinterest

Scroll Up